Prof. Pawłowicz: politycy PO będą blokowali głosowanie ws. TK

Politycy Platformy Obywatelskiej będą blokować dzisiejsze głosowanie ws. wyboru 5 sędziów Trybunału Konstytucyjnego – mówi poseł prof. Krystyna Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości. Według niej wykorzystają do tego możliwość zadawania pytań.

Na poprzednim posiedzeniu Sejmu zrobili tak posłowie Nowoczesnej. PO wówczas opuściła Izbę, za co była krytykowana.

– Widziałam, że z całego klubu – nie wiem, kto w końcu będzie mówił – zapisali się do zadawania pytań. Mam nadzieję, że pan marszałek to uniemożliwi, dlatego, że czas na zadawanie pytań był wczoraj na komisji. Nie będziemy tutaj po prostu blokować. Natomiast na pewno z tego powodu oni będą formułować jakieś wnioski, przeciągnie się sprawa. Mam natomiast nadzieję, że głosowanie się odbędzie. Musi się odbyć. Mam też nadzieję, że jeszcze dzisiaj zostaną zaprzysiężeni nowi sędziowie dlatego, że TK ściga się z czasem i prowadzi działania, które są wymierzone przeciwko większości sejmowej i Sejmowi. Sędziowie, którzy oczywiście reprezentują interesy PO, chcą uniemożliwić większości – która wygrała wybory, stoi na gruncie prawa – wybór sędziów – powiedziała poseł.

PO chciało zamknięcia posiedzenia Sejmu, a Klub Nowoczesnej jego odroczenia i ponownych prac w sejmowej komisji sprawiedliwości ws. wyboru nowych sędziów TK.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl