Prof. K. Pawłowicz: Konstytucja jest silną blokadą dla rozwoju Polski

Konstytucja uchwalona 20 lat temu jest bardzo silną blokadą dla rozwinięcia Polski w kierunku zgodnym z interesami Polaków, którzy wyzwolili się spod komuny – powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Poseł na Sejm RP przypomniała, że konstytucja została napisana przez ekipy pookrągłostołowe.

– Konstytucja uchwalona 20 lat temu jest bardzo silną blokadą dla rozwinięcia Polski w kierunku zgodnym z interesami Polaków, którzy wyzwolili się spod komuny. To przez środowiska pookrągłostołowe, które wówczas zawarły ze sobą układ polityczny przy okrągłym stole. W 1992 roku powołano Komisję Konstytucyjną Zgromadzenia Narodowego, która w 1994 roku podjęła pracę nad napisaniem konstytucji dla Polaków, a kierowali tą komisją działacze PZPR-owscy: Aleksander Kwaśniewski, Włodzimierz Cimosiewicz, prof. Mazurkiewicz. Zaczęto szybko pisać konstytucję w sytuacji, kiedy jeszcze polskie społeczeństwo nie było zorganizowane (…) i w zasadzie można powiedzieć, że ta lewica (…) przygotowała nam konstytucje, która niestety do dzisiaj obowiązuje – powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz.

W trakcie audycji „Aktualności dnia” przedstawiony został także sposób, w jaki  konstytucja została uchwalona.

– Konstytucja była poza dyskusjami społecznymi. Te środowiska pookrągłostołowe zmówiły się, podjęły decyzję polityczną. Polacy nie wiedzieli w 1992 roku, że już będą członkami Unii Europejskiej i (…) również referendum, które zarządzono, było przeprowadzone w sposób nieuczciwy, dlatego że przy uchwalaniu referendum w sprawie konstytucji uznano, że (…) zniesie się wymóg większości – zauważyła poseł.

Dodała również, że cała konstytucja jest obarczona fundamentalnymi patologiami.

– To są nadużycia, które ówcześnie panujący czy kierujący Polską, odchodzący komuniści dokonali na Polakach. Oszukali nas, ograniczyli krąg osób, które mogłyby mieć wpływ na treść konstytucji. Pisały ją środowiska antypolskie, antychrześcijańskie. Co więcej, za nas podjęły decyzję o sprzedaniu nas w kolejną niewolę, odebrano nam kompetencje. Ta konstytucja jest martwa. Sejm może sobie oczywiście „pobrykać”, ale i tak Unia wszystko nam uchyli – powiedziała poseł prof. Krystyna Pawłowicz.

Poseł PiS poruszyła także temat próby dokonania zmian w polskiej konstytucji.

– Nasz wielki problem polega na tym, że my niestety nie mamy większości konstytucyjnej (…) i niestety musimy te reformy przeprowadzać w tych ramach, jakie obecnie funkcjonują. Do niedawna Trybunał Konstytucyjny, na czele z panem Rzeplińskim zapowiadał nam, że jeśli cokolwiek spróbujemy robić, to zawsze będą orzekać, że łamiemy konstytucję. (…) Komuna ma się dobrze i ta konstytucja ich interesy ciągle zabezpiecza – podkreśliła prof. Pawłowicz na antenie Radia Maryja.

Całość rozmowy z prof. Krystyną Pawłowicz dostępna jest [tutaj

RIRM

drukuj