Problemy z odbiorem TV Trwam

Niemiła niespodzianka spotkała w sobotę widzów Telewizji Trwam, którzy zakupili dekoder DVB-T Cyfrowego Polsatu. Do wczorajszego południa nie mogli oni oglądać swojej telewizji ani z własnej winy ani z winy nadawcy.

Specjaliści elektronicy ustalili, że wina leżała po stronie urządzenia, które blokowało sygnał Telewizji Trwam. Problemy z odbiorem katolickiej stacji zostały już z niego częściowo usunięte, choć jak twierdzą telewidzowie obraz ciągle się urywa.

Ta sytuacja jest zadziwiająca tym bardziej, że operator Polsatu dużo wcześniej miał informację o tym, na jakiej częstotliwości będzie nadawała TV Trwam. Zarówno sygnał cyfrowy jak i informacje o nadawanym aktualnie programie docierały do tych dekoderów cyfrowego Polsatu, obraz nie był jednak wyświetlany.

– Dystrybutorzy cyfrowej platformy Polsatu potwierdzili zaistniały problem, sprawdzając to na dostępnych w ofercie odbiornikach. Zgłosiliśmy problem operatorowi telekomunikacyjnemu, który nadaje wszystkie programy cyfrowe, naziemne, on zgłaszał to jednostce odpowiedzialnej za zarządzanie siecią – informuje o. Grzegorz Moj CSsR z TV Trwam.  

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl