fot. PAP

Sejm: spotkanie nt. prześladowań i dyskryminacji chrześcijan

W Sejmie o godz. 10.30 rozpocznie się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Spotkanie poświęcone będzie prześladowaniom i dyskryminacji chrześcijan na świecie, w tym również w Polsce. 

Poruszona zostanie m.in. kwestia TV Trwam. Polacy w kraju i za granicą ponad trzy lata walczyli o miejsce na MUX-1 dla katolickiej stacji.

Gościem specjalnym dzisiejszego posiedzenia będzie eurodeputowany z Holandii Peter van Dalen, specjalista w dziedzinie prześladowań chrześcijan na świecie. Polityk przedstawi wykład dot. prześladowań.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski podkreśla, że szczególnie dziś w Polsce zauważamy nasilające się ataki zarówno na Kościół katolicki, jak i duchownych.

– Widzimy doskonale także to, że dzisiaj wiele osób w Polsce, ze względu na to, że mają przekonania chrześcijańskie, że są dobrymi katolikami, są bezpardonowo atakowane przez wiele środowisk. Także przez środowiska medialne. Te osoby są atakowane tylko dlatego, że chodzą w sutannach, że głoszą słowo Boże i dzieje się to tutaj i teraz. To język nienawiści w stosunku do Kościoła katolickiego, do kapłanów Kościoła katolickiego, przede wszystkim do o. Tadeusza Rydzyka CSsR, który jest taką przysłowiową ością dla wielu tych środowisk, które chcą, by chrześcijaństwo w Polsce przestało funkcjonować – zwraca uwagę poseł Andrzej Jaworski.

Transmisję z posiedzenia przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

drukuj