Prezydium KRS zajmie się kontrowersyjnym komunikatem W. Żurka

Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa zajmie się sprawą ostatniego komunikatu Waldemara Żurka – rzecznika KRS. Zachęcał on w nim do udziału w manifestacjach przeciwko reformie wymiaru sprawiedliwości.

Komunikat ukazał się kilka dni temu na oficjalnej stronie Rady, bez wiedzy przewodniczącego KRS sędziego Dariusza Zawistowskiego.

Cała sprawa nabrała rozgłosu podczas programu w TV Republika. Uczestniczyli w nim m.in. sędzia Żurek i prof. Krystyna Pawłowicz, członek KRS. To właśnie polityk PiS zapytała Waldemara Żurka o skandaliczny komunikat.

Jako rzecznik może występować i referować tylko stanowisko przyjęte przez całą Krajową Radę Sądownictwa. Nie było natomiast takiego posiedzenia. Powiedziałam mu, że działa politycznie, wykracza poza swoją rolę i wykorzystuje stronę organu konstytucyjnego do prowadzenia prywatnej wojny przeciwko rządowi. Redaktor TV Republika zapytała go, w czyim imieniu zamieścił taką informacje i wezwanie. Pan sędzia zmieszał się i powiedział, że mniej więcej zna poglądy pozostałych członków – swoich kolegów sędziów. Oczywiste jest, że tym samym się przyznał. Media to pociągnęły i dziennikarze skierowali pismo do przewodniczącego Zawistowskiego, który odpowiedział, że nie wiedział o takim komunikacie – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja prof. Pawłowicz.

W przyszłym tygodniu pozostali członkowie Rady zostaną poinformowani o ustaleniach prezydium ws. sędziego Waldemara Żurka i jego komunikatu. Poseł Krystyna Pawłowicz liczy na odpowiednią reakcję Prezydium Rady. Przypomina, że sędzia Żurek nie pierwszy raz zasłynął ostrymi wypowiedziami i zaangażowaniem w polityczną walkę z rządem PiS.

Ostatni komunikat rzecznika KRS pojawił się w związku z zapisami prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Dziś rozpatruje je sejmowa komisja sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl