K. Szczerski: KRS działa lepiej niż kiedykolwiek – demokratycznie i pod kontrolą społeczną

KRS działa lepiej niż kiedykolwiek, ponieważ działa demokratycznie i pod kontrolą społeczną; do tej pory „pies z kulawą nogą” nie interesował się tym, jak są wybierani sędziowie w ramach własnej kasty – ocenił w czwartek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Krzysztof Szczerski na antenie RMF FM, podkreślił, że wielkim osiągnięciem reformy wymiaru sprawiedliwości jest to, że w końcu w Polsce jest „wielka transparentność” w wyborze sędziów do Sądu Najwyższego. Według niego, do tej pory „nigdy” w naszym kraju tak nie było.

Jak wskazał, po raz pierwszy Polacy mogą kontrolować wybór sędziów.

„Mamy więcej demokracji dzisiaj w Polsce niż kiedykolwiek wcześniej, także w wyborach sędziowskich (…) Teraz jest kontrola społeczna nad wyborem, dzięki dobrej zmianie” – oświadczył Krzysztof Szczerski.

„Uważam, że KRS działa lepiej niż kiedykolwiek, dlatego, że działa w sposób demokratyczny i pod kontrolą społeczną – tego nigdy wcześniej nie było i naprawdę to jest wielka zmiana. Na tym polega otwarte społeczeństwo” – podkreślił szef gabinetu prezydenta.

Dodał, że „do tej pory pies z kulawą nogą nie interesował się tym, w jaki sposób są dobierani – w ramach własnej elity i własnej kasty – sędziowie między sobą”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl