fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent złożył życzenia kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi z okazji 80. urodzin

Wyrazy uszanowania, gratulacje i życzenia „radości i pokoju w sercu” złożył w liście prezydent Andrzej Duda arcybiskupowi seniorowi Archidiecezji Krakowskiej ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi z okazji 80. urodzin.

„Z okazji jubileuszu 80. urodzin składam Eminencji wyrazy uszanowania, gratulacje i najlepsze życzenia. Osobiście z serca dziękuję za blisko tuzin lat posługi arcybiskupiej na czcigodnej stolicy krakowskiej, przepełnionych duchem niezwykłego pontyfikatu naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II. Życzę nieustannego wsparcia łaski Bożej oraz pełni sił do niesienia dalej chrześcijańskiego świadectwa” – czytamy w liście prezydenta.

„Jestem głęboko przekonany, że te szczególne przeżycia, których dane nam jest doświadczać w ostatnim czasie – począwszy od 1050-lecia chrztu Polski aż po trwające obchody stulecia odzyskania niepodległości – łączą się z przekonaniem o ważnej roli Opatrzności w historii. I że podobnie jak całe dzieje naszej Ojczyzny, tak też obecne świętowanie ma wymiar dalece wykraczający poza sferę życia społecznego i państwowego” – dodał.

Prezydent podkreślił, że przesłanie jubileuszu odrodzenia Polski ujawnia się przez przykład postaci, które „najpełniej wcieliły wartości i etos naszej wspólnoty”.

„Wśród nich zaś papież Polak – najwybitniejszy przedstawiciel pokolenia Niepodległej – zajmuje miejsce wyjątkowe, godząc i harmonizując główne nurty tradycji narodowej ostatnich wieków. Dlatego pamięć o Jego nauczaniu i wzorcu, który sam naśladował i wskazywał innym, ma zasadnicze znaczenie dla nas, współczesnych Polaków, i dla następnych pokoleń” – napisał w liście prezydent.

„Wyrażając wdzięczność za udział Księdza Kardynała w tym wielkim dziele wspominania, które jest źródłem niewyczerpanej inspiracji i owocuje twórczą pracą dla dobra wspólnego, raz jeszcze gratuluję Eminencji. Życzę wiele zdrowia ciała oraz radości i pokoju w sercu” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl