fot. PAP/Marcin Obara

Prezydent A. Duda za powołaniem komisji do zbadania rosyjskich i białoruskich wpływów, ale z udziałem różnych środowisk

Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że jest zwolennikiem powołania komisji do zbadania rosyjskich i białoruskich wpływów, ale z udziałem różnych środowisk. W innym przypadku – jak dodał – zamieniłaby się ona w „polowanie na czarownice”.

W zeszłym tygodniu premier Donald Tusk poinformował, że jest przygotowany projekt ustawy w sprawie powołania komisji do badania wpływów rosyjskich i białoruskich w Polsce. Rząd ma go przyjąć 21 maja.

O zasadność powstania takiej komisji prezydent Andrzej Duda był pytany przez dziennikarzy w Katarze, gdzie przebywa z wizytą.

– Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zawsze byłem zwolennikiem tej komisji. Dziwię się tylko, że nagle pan premier Tusk jest takim wielkim zwolennikiem (…), kiedy wcześniej przeciwko tej komisji jego ugrupowanie i on sam tak bardzo protestowali. Mam nadzieję, że jak taka komisja powstanie – a bardzo chciałbym, żeby powstała, i żeby byli to rzeczywiście obiektywni eksperci – żeby debata w tej komisji mogła być obiektywna. Niech to będą eksperci powołani przez różne strony sceny politycznej – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Sejm jeszcze w poprzednim składzie z inicjatywy PiS-u powołał komisję do zbadania rosyjskich wpływów. W obecnej kadencji Sejm odwołał jednak jej członków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl