fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent A. Duda w Sabine Pass: Potrzebujemy dywersyfikacji źródeł dostaw gazu

Potrzebujemy dywersyfikacji źródeł dostaw gazu – powiedział w gazoporcie Sabine Pass prezydent Andrzej Duda. Dodał, że bezpieczeństwo energetyczne jest potrzebne nie tylko w Polsce, ale pomiędzy Bałtykiem, Adriatykiem i Morzem Czarnym.

Prezydent kontynuuje roboczą wizytę w USA. W drugim dniu pobytu w Teksasie Andrzej Duda rozmawiał z amerykańskim ministrem energii Rickiem Perry’m.

Politycy udali się wspólnie do gazoportu na granicy Teksasu ze stanem Luizjana.  Polska kupi więcej skroplonego gazu z USA.

– Do Polski płynie gaz ze Stanów Zjednoczonych, płynie nie tylko do naszego kraju, ale mam nadzieję, że będzie płynął też do całego regionu Europy centralnej. To nie tylko kwestia naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Rzeczypospolitej, ale to także kwestia bezpieczeństwa Europy środkowej, w której spotkały się państwa Trójmorza – podkreślił prezydent Andrzej Duda.  

Prezydent Polski odwiedził też w piątek uniwersyteckie centrum onkologiczne. Andrzejowi Dudzie towarzyszył m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Podpisano umowę o współpracy w zakresie nowych technologii w leczeniu raka ze specjalistami ze Stanów Zjednoczonych.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA potrwa do poniedziałku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl