Prezydent wyda zgodę na misję nad krajami bałtyckimi

Prezydent Bronisław Komorowski podpisze w piątek postanowienie o ponownym użyciu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w natowskiej misji nadzoru nad przestrzenią powietrzną Estonii, Litwy i Łotwy – poinformowało w czwartek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Podpis pod postanowieniem prezydent złoży w siedzibie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Polski Kontyngent Wojskowy Orlik 5, z czterema myśliwcami MiG-29 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, rozpocznie dyżur na lotnisku w litewskich Szawlach 1 maja. Polacy będą realizować misję Air Policing w ramach 35. rotacji. Dyżur będzie trwał cztery miesiące – do 31 sierpnia. Z uwagi na konieczność przebazowania faktyczny okres użycia PKW będzie trwał od 15 kwietnia do 15 września – poinformowało BBN.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl