Prezydent Torunia na inaugurację roku akademickiego w WSKSiM: Jestem pewien, że prowadzone tu od lat studia przyniosą nauce polskiej i krajowej same korzyści

Jestem pewien, że prowadzone tu od lat studia na kierunkach: dziennikarstwo, politologia, komunikacja społeczna, informatyka, ale i na nowym kierunku – pielęgniarstwo przyniosą nauce polskiej i krajowej same korzyści, a przede wszystkim wspaniale przygotowanych absolwentów – powiedział na inaugurację roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu prezydent miasta Michał Zaleski.

Macierzyste miasto tej już 19-letniej uczelni życzy jej naukowemu i studenckiemu środowisku samych najlepszych spełnień w nowym roku akademickim. Jestem pewien, że prowadzone tu od lat studia na kierunkach: dziennikarstwo, politologia, komunikacja społeczna, informatyka, ale i na nowym kierunku – pielęgniarstwo przyniosą nauce polskiej i krajowej same korzyści, a przede wszystkim wspaniale przygotowanych absolwentów.

Dla Torunia ważne jest też to, że inauguracja roku akademickiego na tej uczelni odbywa się w bardzo papieskim przesłaniu. Od środy 16 października przywołujemy życie św. Jana Pawła II, honorowego obywatela Torunia, którego kult w sąsiednim sanktuarium oraz profil naukowy tej uczelni określają sam rdzeń kulturowy i duchowy naszego pokolenia. Te wartości odnajdziemy także w oficjalnym haśle WSKSiM – zawołaniu „Fides, ratio et Patria”. Ci, którzy przed laty wraz z ojcem Rektorem Założycielem tworzyli tę uczelnię wiedzą, że wartości te wymagają szczególnej troski i ochrony, także w formule edukacji wyższej.

 

Radiomaryja.pl

drukuj