Prezydent spotka się ze związkowcami na Śląsku

Prezydent Bronisław Komorowski pojedzie dziś do Katowic, gdzie spotka się samorządowcami województwa śląskiego i liderami związków zawodowych – poinformowała Kancelaria Prezydenta. W sobotę odwiedzi Radzionków.

Dziś o godz. 16 spotka z przedstawicielami samorządów województwa śląskiego, a następnie z liderami związków zawodowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Ok. godz. 18.30 w urzędzie wojewódzkim w Katowicach ma się spotkać z dziennikarzami.

W sobotę prezydent będzie w Radzionkowie, gdzie weźmie udział w uroczystym otwarciu Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 r.

Od początku roku na Śląsku doszło do protestów górniczych. W styczniu strona rządowa i górnicze związki zawodowe podpisały porozumienie w sprawie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej.

Od ponad dwóch tygodni trwa z kolei strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ponad 5,3 tys. górników kontynuuje go na powierzchni, 19 osób prowadzi protest głodowy.

Strajk po ogłoszeniu przez zarząd planu oszczędnościowego, od tego czasu w spółce wstrzymane jest wydobycie. Od ubiegłego tygodnia trwają rozmowy związkowców i zarządu – z udziałem mediatora, byłego wicepremiera i byłego ministra pracy Longina Komołowskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl