fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent RP zainaugurował działalność Rady ds. Ochrony Zdrowia

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Ochrony Zdrowia. Spotkanie inaugurujące działalność tego gremium odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Rada ds. Ochrony Zdrowia działać będzie w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Przewodniczącym został prof. Piotr Czauderna, który dotychczas pełnił funkcję koordynatora sekcji ochrony zdrowia NRR.

W skład Rady ds. Ochrony Zdrowia weszli też m.in. szef kancelarii prezydenta, Grażyna Ignaczak-Bandych, oraz Marek Balicki, były minister zdrowia.

Prezydent Andrzej Duda wskazał podczas spotkania inauguracyjnego, że Rada ds. Ochrony Zdrowia zaczyna pracę od wielkiego wyzwania, jakim jest pandemia COVID-19.

– Wielkim wyzwaniem jest pokonanie pandemii. Jest to możliwe, jak sądzę, przede wszystkim poprzez zrealizowanie Narodowego Programu Szczepień. Przez najbliższy czas na pewno będzie to istotny punkt prac Rady. Chcę bardzo mocno zaznaczyć, że wierzę w to, iż to nie będzie jedyny punkt, którym Rada będzie zajmowała się przez najbliższe 5 lat. Liczę na to, że wkrótce pokonamy pandemię i będziemy mogli zająć się analizowaniem i naprawianiem kolejnych obszarów ochrony zdrowia w Polsce, włącznie z dużymi systemowymi zmianami, nad którymi będziemy pracowali w ścisłej konsultacji z Ministerstwem Zdrowia. Bardzo na tę współpracę liczę – powiedział Andrzej Duda.

Powołanym członkom Rady ds. Ochrony Zdrowia prezydent dziękował za przyjęcie zaproszeń do pracy w tym gremium.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli udział: Adam Niedzielski, minister zdrowia, Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, Piotr Ćwik, wiceszef kancelarii prezydenta.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl