fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent RP z uznaniem przyjął wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej

„Uważałem i uważam, że każde dziecko ma prawo do życia” – mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Trybunał Konstytucyjny stanął po stronie życia. [czytaj więcej] Orzeczenie sędziów z uznaniem przyjął prezydent Andrzej Duda.

– Wiele razy o tym mówiłem i nigdy tego nie ukrywałem, że aborcja z tzw. względów eugenicznych nie powinna być w Polsce dozwolona. Uważałem i uważam, że każde dziecko ma prawo do życia – wskazał Andrzej Duda w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Szef państwa polskiego zapewnił także, że współdziałanie pomiędzy prezydentem a rządem w zakresie spraw państwowych jest bieżące i realizowane zgodnie z wymogami konstytucji, z wymogami bezpieczeństwa państwa. Prezydent wyraził swoje zadowolenie z faktu wejścia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

– Osobiście uważałem, że premier Jarosław Kaczyński mógłby już wcześniej być członkiem rządu. Muszę przyznać, że byłem zadowolony, kiedy dowiedziałem się o tej propozycji premiera Morawieckiego – podkreślił Andrzej Duda.

Jarosław Kaczyński stoi na czele komitetu bezpieczeństwa. Nadzoruje resort obrony, MSWiA oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

TV Trwam News

drukuj