Prezydent Andrzej Duda spotka się z protestującymi rezydentami

Przedstawiciele Porozumienia Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy spotkają się po południu z prezydentem Andrzejem Dudą. Rezydenci są wdzięczni szefowi państwa, że zainteresował się problemami młodych lekarzy i chce podjąć dialog na ten temat.

Mają nadzieję, że z przedstawicielami Rezydentów OZZL w najbliższym czasie zgodzi się spotkać również premier Beata Szydło.

Rezydenci domagają się poprawy pracy i wynagradzania, a także lepszego kształcenia podyplomowego lekarzy.

To, o co walczymy, poprawi nie tylko sytuację służby zdrowia, ale przede wszystkim przyniesie korzyści polskim pacjentom – mówi Damian Patecki, przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL.

– My to spotkanie traktujemy jako kontynuację naszych działań, których celem jest dotarcie do najważniejszych osób w państwie i przedstawienie im sytuacji ochrony zdrowia, pracowników ochrony zdrowia. To spotkanie jest dla nas bardzo ważnym sygnałem, że los pracowników ochrony zdrowia jest ważny dla Pałacu Prezydenckiego. Będziemy starali się wykorzystać tę okazję i przedstawić panu prezydentowi trudną sytuację w ochronie zdrowia, opowiedzieć o luce pokoleniowej, o tym, że brakuje lekarzy i pielęgniarek i o tym, że teraz możemy jeszcze podejmować łagodne kroki, żeby zapobiec katastrofie, która nam grozi za kilka lat, a jest już ona szczególnie widoczna z perspektywy Polski powiatowej, gdzie dwóch, trzech lekarzy musi brać po kilkanaście dyżurów w miesiącu, bo inaczej oddział musiałby być zamknięty – podkreśla Damian Patecki.

W sobotniej manifestacji w Warszawie wzięła udział blisko połowa wszystkich lekarzy rezydentów w Polsce. Nigdy jeszcze tak wielki odsetek określonej grupy zawodowej nie wyszedł na ulice demonstrować swoje niezadowolenie z warunków pracy i płacy.

To – jak wskazują rezydenci – dowodzi o słuszności powagi sytuacji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl