fot. prezydent.pl

Rozmowy A. Dudy i D. Trumpa mają zakończyć się podpisaniem dokumentu ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce  

 

To będzie przełomowa wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Zaplanowane na przyszły tydzień rozmowy z Donaldem Trumpem mają zakończyć się podpisaniem dokumentu ws. zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Polska od dłuższego czasu zabiega o zwiększoną obecność wojsk amerykańskich na terenie naszego kraju. Jutro o stanie negocjacji w tej sprawie prezydent Andrzej Duda poinformuje sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

– Chcemy być transparentni wobec naszych sojuszników i na ręce pana Jensa Stoltenberga prezydent przekaże swoje plany i decyzje dot. tego, co ma się wydarzyć w Waszyngtonie w kolejnym tygodniu – poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Bo to właśnie rozmowy w Waszyngtonie z prezydentem Donaldem Trumpem będą kluczowe. Zielone światło dla zwiększenia obecności wojsk amerykańskich dał już tamtejszy Senat, który zatwierdził większy budżet Pentagonu.

– Planowane jest rzeczywiście, że obaj prezydenci złożą swój podpis na dokumencie, który będzie dokumentem politycznie bardzo znaczącym i wiążącym – wskazał Krzysztof Szczerski.

Dzisiaj, jak mówił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, dokument ten jest przedmiotem ostatecznych ustaleń.

TV Trwam News/RIRM

drukuj