fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent RP: Spotkanie z prezydentem Ukrainy było okazją do złożenia świątecznych życzeń, ale także do dyskusji o planach strategicznych

Dzisiejsze spotkanie z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, było nie tylko okazją do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych, ale także dało możliwość przedyskutowania strategicznych planów działań i współpracy w nadchodzącym roku – napisał prezydent Andrzej Duda w mediach społecznościowych.

Do spotkania z prezydentem Ukrainy, które odbyło się w czwartek w Rzeszowie, w drodze powrotnej Wołodymyra Zełenskiego z USA, odniósł się prezydent Andrzej Duda we wpisie na Twitterze.

„Dzisiejsze spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyerm Zełenskim było nie tylko okazją do złożenia życzeń świątecznych i noworocznych, jemu, jego rodzinie i Ukrainie, ale także dało możliwość przedyskutowania strategicznych planów działań i współpracy w nadchodzącym roku 2023” – napisał.

W czwartek po południu Kancelaria Prezydenta poinformowała na Twitterze o spotkaniu prezydentów Polski i Ukrainy. Do spotkania doszło w Rzeszowie, w drodze powrotnej Wołodymyra Zełenskiego na Ukrainę. Jak czytamy we wpisie, Zełenski podczas spotkania poinformował Dudę o szczegółach wizyty w USA.

„Przywódcy omówili też stan dwustronnych stosunków polsko-ukraińskich w obliczu trwającej rosyjskiej agresji na Ukrainę” – dodano.

Podczas wizyty w Waszyngtonie Wołodymyr Zełenski spotkał się z prezydentem Bidenem, a następnie wystąpił przed połączonymi izbami Kongresu. Najważniejszym efektem wizyty była decyzja Stanów Zjednoczonych o przekazaniu Ukrainie dodatkowej pomocy wojskowej o wartości 1,85 mld dolarów. W kolejnym pakiecie uzbrojenia znajdą się m.in. bateria systemu obrony powietrznej Patriot, a także m.in. zestawy JDAM (Joint Direct Attack Munition), dzięki którym możliwe jest przekonwertowanie niekierowanych bomb lotniczych w naprowadzane satelitarnie pociski. Nowa transza pomocy militarnej ma obejmować również amunicję artyleryjską.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl