prezydent.pl

Prezydent RP do żołnierzy: Dziękuję za wytężoną, ale piękną, codzienną służbę realizowaną z wielkim oddaniem

Dziękuję żołnierzom wojsk operacyjnych, WOT i wszystkim tym, którzy biorą udział w walce z pandemią koronawirusa. Dziękuję za wytężoną, ale piękną, codzienną służbę realizowaną z wielkim oddaniem. Dziękuję za służbę dla Ojczyzny – mówił dziś prezydent Andrzej Duda do żołnierzy podczas videokonferencji z kadrą dowódczą Wojska Polskiego.

W spotkaniu z dowódcami reprezentującymi wszystkie rodzaje sił zbrojnych, uczelnie wojskowe i polskie kontyngenty wojskowe za granicą, wzięli udział minister obrony Mariusz Błaszczak, szef BBN Paweł Soloch i zwierzchnicy wojskowych duszpasterstw trzech wyznań.

„Wolałbym spotkać się z państwem bezpośrednio, wolałbym móc złożyć życzenia żołnierzom, pracownikom wojska i rodzinom tych, którzy są związani z wojskiem” – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas zorganizowanej w środę telekonferencji z kadrą dowódczą Wojska Polskiego.

Dodał, że chciałby jak w poprzednich latach odwiedzić jeden z polskich kontyngentów wojskowych za granicą i że planował wizytę u żołnierzy służących w misji EUFOR w Bośni i Hercegowinie.

„Okazało się to niemożliwe z uwagi na pandemię koronawirusa” – zaznaczył szef państwa polskiego.

Prezydent podkreślił wkład wojsk operacyjnych i WOT w działania przeciw pandemii, pracę wojskowej służby zdrowia i innych formacji, także pomoc, jakiej ochotnicy WOT udzielają osobom starszym, wśród nich weteranom.

Agata Kornhauser-Duda życzyła wszystkim, aby następne święta można było spędzić razem.

„Bardzo chciałabym, aby dla Państwa te święta były przepełnione nadzieją na to, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać pandemię koronawirusa i już następne święta będziemy mogli spędzić wspólnie, osobiście złożyć życzenia” – powiedziała pierwsza dama.

Do życzeń i podziękowań pary prezydenckiej dołączył szef MON Mariusz Błaszczak.

„Chciałbym serdecznie podziękować Wam wszystkim za waszą trudną służbę, bo ten rok stanowił dla nas wszystkich wyzwanie, a żołnierze Wojska Polskiego byli w pierwszej linii tych, którzy pomagali poszkodowanym przez koronawirusa” – powiedział minister.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1377255841431236610

Dziękował za służbę i ofiarność żołnierzom wojskowej służby medycznej, wojsk operacyjnych, pułków chemicznych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Wasza służba jest bardzo wyraźnie dostrzegana przez społeczeństwo. To wszystko buduje poczucie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie” – mówił.

Mariusz Błaszczak zwracał też uwagę, że wojsko nie zaprzestało szkolenia i podnoszenia kwalifikacji, umiejętności, a mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń odbywały się ćwiczenia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl