Wizyta prezydenta na poligonie w Orzyszu

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś żołnierzy na poligonie w Orzyszu, gdzie trwają międzynarodowe ćwiczenia wojskowe Dragon 15. Szef państwa podziękował żołnierzom za ich poświęcenie i gotowość do obrony kraju.

Prezydent zaznaczył, że międzynarodowe ćwiczenia są bardzo ważne, „by dobrze się wspierać, by była koordynacja”. Prezydent Andrzej Duda pozdrowił także bliskich żołnierzy.

– Serdeczne pozdrowienia i ukłony rodzinom – żebyście przekazali moje podziękowania małżonkom a także pracodawcom, którzy siłą rzeczy musieli się zgodzić, ale mam nadzieję, że patrzą na to przychylnie – że przez te dwa tygodnie byliście tutaj nie na wczasach, tylko po to, żeby się tu doskonalić i zwiększać swoje umiejętności w zakresie obrony naszego państwa. Bardzo wam za to jeszcze raz dziękuję. Życzę przyjemnych tych ostatnich dni i szczęśliwego powrotu do domu. Powodzenia – nie tylko przez te ostatnie dni ćwiczeń, ale także później – w codziennym życiu – powiedział prezydent.

Wczoraj żołnierzy odwiedził na ćwiczeniach szef Ministerstwa Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak. W ćwiczeniach „Dragon” uczestniczy blisko 6 tys. żołnierzy, w tym rezerwiści. Są to największe tegoroczne manewry Wojska Polskiego. Żołnierze ćwiczą obronę terytorium państwa przy wsparciu sojuszników z Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl