Prezydent RP: decyzja ws. wieku emerytalnego jeszcze w tym roku

Decyzja dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zapadnie z całą pewnością jeszcze w tym roku, powiedział dziś w Lesznie prezydent. Zapewnił, że zobowiązania wyborcze zostaną konsekwentnie zrealizowane w trakcie tej kadencji. Dziś Andrzej Duda złożył wizytę w Lesznie, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta oraz grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych.

„Staram się realizować ten program, z którym państwo wybraliście mnie na urząd prezydenta RP” – powiedział Andrzej Duda zwracając się do mieszkańców Leszna.

Szef państwa przypomniał jednocześnie o przygotowanych projektach ustaw: obniżającej wiek emerytalny oraz podwyższającej kwotę wolną od podatku.

„Wierzę w to, że spokojnie, konsekwentnie, ale także w miarę możliwości finansowych naszego państwa obydwie te ustawy zostaną przyjęte” – mówił prezydent.

Mówiąc o obniżeniu wieku emerytalnego Andrzej Duda zapewnił:

„Z całą pewnością ta decyzja zapadnie w parlamencie jeszcze w tym roku i spokojnie, w ramach upływającej kadencji mojej, Sejmu, Senatu i rządu, wszystkie te zobowiązania będą konsekwentnie zrealizowane. (…) Tak, jak jest realizowane „500 Plus”, niezwykle potrzebny program” –podkreślił szef państwa.

„(…) to są pieniądze, które mają być przeznaczone na dzieci. To jest właściwa polityka, jestem co do tego przekonany. Taka polityka jest prowadzona we wszystkich cywilizowanych, demokratycznych państwach na świecie, a zwłaszcza w Unii Europejskiej” – zaznaczył Andrzej Duda oceniając program „Rodzina 500 Plus”.

Przed spotkaniem z mieszkańcami i grupą strażaków z ochotniczych i zawodowych straży pożarnych, prezydent odwiedził klub Unię Leszno, drużynowego mistrza Polski na żużlu. Tam miał okazję rozmawiać z zawodnikami, sztabem szkoleniowym oraz władzami klubu. W trakcie wizyty zaprezentowano także park maszyn oraz trofea zdobyte przez Unię, która jest najbardziej utytułowaną drużyną w Polsce. Na pamiątkę spotkania Andrzej Duda otrzymał plastron z numerem 9 i nazwiskiem Duda oraz godłem klubu.

Wizyta prezydenta w Lesznie odbyła się na zaproszenie miejskich radnych. Przewodniczący Rady Miasta Sławomir Szczot powiedział, że liczy, iż nie będzie to tylko kurtuazyjna wizyta, a również okazja do tego, by poruszyć kwestie bieżących problemów nurtujących samorząd i mieszkańców.

Po wizycie na leszczyńskim rynku, na którym tłumnie zgromadzili się mieszkańcy miasta, prezydent udał się na spotkanie z przewodniczącymi klubów Rady Miasta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl