Prezydent: Przeniesienie do grupy krajów rozwiniętych świadectwem postępu Polski w ciągu ostatnich 29 lat

Przeniesienie przez FTSE Russell Polski do grupy krajów rozwiniętych pokazuje, jak wielki postęp poczyniliśmy w ciągu ostatnich 29 lat, a zwłaszcza w ciągu tych ostatnich 3 lat – ocenił prezydent Andrzej Duda.

Szef Państwa Polskiego otworzył w piątek w Warszawie ekspozycję w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Pokazywane są na niej osiągnięcia polskiej gospodarki w ciągu ostatnich 100 lat. Celem wystawy jest propagowanie patriotyzmu gospodarczego.

W swoim wystąpieniu prezydent wskazał, że symbolem 100-lecia odzyskania niepodległości i wielkiego dzieła budowania silnego, konkurencyjnego, mocnego gospodarczo państwa może być niedawna decyzja jednej z agencji ratingowych.

– W ostatnich dniach jedna z wielkich światowych agencji ratingowych, agencji indeksacyjnych – FTSE Russell – w swoich indeksach (po raz pierwszy od 10 lat taka sytuacja ma miejsce) przeniosła nasz kraj, Polskę, z indeksów krajów rozwijających się do indeksu 25 krajów rozwiniętych. To pokazuje, jak wielki postęp gospodarczy poczyniliśmy w ciągu 29 lat, a zwłaszcza w ciągu tych ostatnich 3 lat, kiedy prowadzimy tak silną i zdecydowaną politykę ukierunkowaną na Polską gospodarkę, na konkurencyjność polskiej gospodarki, na pilnowanie polskiego budżetu i na to, żeby nasza gospodarka nabierała tempa – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Ekspozycję na Placu Piłsudskiego w Warszawie chętni będą mogli zwiedzać przez miesiąc do 28 października.

Tworzą ją multimedialny pawilon oraz wystawa plenerowa. Zwiedzający będą mogli m.in. zaprogramować roboty edukacyjne i wziąć udział w grze z ich wykorzystaniem.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl