Prezydent w Stanach Zjednoczonych. Dziś odwiedzi Doylestown

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął czterodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Dziś przybędzie do Doylestown. W Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej – tzw. Amerykańskiej Częstochowskiej – weźmie udział we Mszy św. Spotka się także z Polonią.

Relacje z rodakami mieszkającymi poza granicami naszej Ojczyzny są dla polskich władz bardzo ważne – podkreślił w Radiu Maryja szef Gabinetu Prezydenta Adam Kwiatkowski. Jak przypomniał, Andrzej Duda mocno podkreślał to podczas kampanii prezydenckiej, a także w trakcie swojego zaprzysiężenia na urząd prezydenta.

Na takich spotkaniach, jak dzisiejsze, nie brakuje również licznych przedstawicieli Rodziny Radia Maryja – wskazał prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

– Mam nadzieję, że to będzie wielkie polskie święto, że nas Polaków będzie w tym miejscu bardzo wiele. To też moment, w którym możemy cieszyć się i zamanifestować, że jesteśmy razem. Ostatnie takie liczne spotkanie na kontynencie amerykańskim w Kanadzie w mieście Mississauga przeszło wszelkie oczekiwania. Tam rodzina Radia Maryja była bardzo silnie reprezentowana. Rodzinę Radia Maryja widać i to powinno nas wszystkich cieszyć – podkreślił Adam Kwiatkowski.

W trakcie wizyty w USA polski prezydent weźmie również udział m.in. w debacie generalnej 71. Sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl