Prezydent pozwał Hofmana za pytanie o powiązania z WSI

Prezydent Bronisław Komorowski pozwał w trybie wyborczym Adama Hofmana, który pytał o związki Komorowskiego z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik zapytał czy w komitecie honorowym Komorowskiego jest Andrzej Kleszczewski, członek władz SKOK Wołomin,  były pracownik WSI.

Adam Hofman wskazuje, że podejmując takie kroki prawne Komorowski próbuje „kneblować usta” i ograniczać wolność słowa.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zwraca uwagę, że te działania nakierowane są popłochem w sztabie wyborczym prezydenta, zwłaszcza, że poparcie dla obecnej głowy państwa z tygodnia na tydzień spada.

Przecież pan prezydent nie powinien się tego wstydzić czy zapierać się, bądź uważać tego rodzaju sugestii za negatywnie rzutujące na jego osobę czy kandydaturę. Sam – przez nikogo nie zmuszany – wielokrotnie wyrażał jak najlepszą opinię na temat ludzi związanych z WSI. Stąd podwójnie można być zdumionym tego rodzaju akcją prawną ze strony pana Bronisława Komorowskiego. Wskazuje to na popłoch i zdenerwowanie, bo dr Andrzej Duda rośnie w sondażach – rośnie jego poparcie. Ten kontrast między panem prezydentem, który zalicza coraz więcej wpadek, powoduje coraz większe niezadowolenie, niepokój i z stąd te inicjatywy prawne, skargi do sądu ze strony pana prezydenta Bronisława Komorowskiego – podkreślił Zbigniew Ziobro.

Warto dodać, że jeszcze w czasie trwania programu, prowadząca otrzymała bezpośrednio z pałacu prezydenckiego informację przeczącą tym doniesieniom. Później, Adam Hofman otrzymał  pismo z informacją o pozwie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl