fot. Marek Borawski/KPRP

Prezydent powołał Radę ds. Społecznych

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Społecznych, która będzie działać w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Andrzej Duda zainaugurował pierwsze posiedzenie zespołu.

Działania nowej Rady obejmą całość kwestii dotyczących polityki społecznej m.in. seniorów i osób z niepełnosprawnością.

W jej skład weszło 16 osób – wśród nich prawnicy, ekonomiści oraz działacze społeczni. To m. in. prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, Zofia Romaszewska, działaczka w okresie PRL i doradca prezydenta oraz prof. Grażyna Ancyparowicz, ekonomistka, członek Rady Polityki Pieniężnej.

https://twitter.com/zus_pl/status/1390274839538245633

Prezydent Andrzej Duda w czasie posiedzenia inaugracyjnego podziękował ekspertom i podkreślił, że przed Radą wiele istotnych wyzwań.

– Postanowiłem w drugiej kadencji, czerpiąc z wniosków tego wszystkiego co działo się w ciągu 5 lat, aby podnieść prestiż i znaczenie poszczególnych grup pracujących w ramach Narodowej Rady Rozwoju poprzez położenie większego nacisku na pracę grup niż na pracę Rady jako całości. Powstają poszczególne rady, tak jak powstała Rada ds. Wsi i Rolnictwa, tak samo powstała Rada ds. Ochrony Zdrowia, a w tej chwili powstaje Rada ds. Społecznych. Oczywiście one wszystkie są w ramach Rady Rozwoju, ale każda z nich ma status osobnej rady – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jednym z pierwszych zadań Rady będzie kontynuacja prac nad projektem dotyczącym Centrów Usług Społecznych. Rada ds. Społecznych przejmie też działania dotyczące deinstytucjonalizacji, czyli nakierowania działań i uwagi na osoby potrzebujące wsparcia.

RIRM

drukuj