fot. flickr.com

Andrzej Duda chce ułatwić życie kombatantom

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda zapowiada ustawę, która ma realnie ułatwić życie kombatantom i weteranom. Z kolei prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę, która teoretycznie ma uregulować zasady rządzenia państwem na czas wojny.

W dniu rozpoczęcia w Czechach i w Holandii manewrów natowskich sprawdzających działanie tak zwanej szpicy w prezydent Komorowski podpisuje  ustawę o kierowaniu obroną państwa w czasie wojny.

– Nie często ustawa jest podpisywana w takiej formule, w obecności i wicepremiera i ministrów w obecności najwyższych dowódców wojskowych – powiedział Bronisław Komorowski, Prezydent RP.

Nie często też jest kampania wyborcza, w której osobiście uczestniczy prezydent. Bronisław Komorowski deklarował radość z powodu podpisania ustawy, która wprowadza zasady kierowania państwem na czas wojny, bo – jak przyznał – dotąd ze względu na ambicje poszczególnych instytucji taka regulacja nie mogła powstać.

Niestety instytucje państwowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo dopiero po rosyjskiej agresji na Ukrainie zauważyły, że nasze granice mogą być zagrożone. Nieco inny wpływ na bezpieczeństwo państwa na stosunek władz i instytucji do kombatantów i weteranów.

Troska o bohaterów buduje u młodych ludzi postawy patriotyczne, brak jej upowszechnia bierność wobec spraw narodowych. Dlatego kandydat na prezydenta Andrzej Duda na spotkaniu w Zamościu podkreślał, że państwo musi dbać w weteranów.

– Zapewnienie bohaterom godnego życia jest obowiązkiem Rzeczpospolitej. Czym jest państwo, które skazuje na ubogie życie swoich bohaterów, czy ono może być nazwane państwem niepodległym, czy może ono być nazwane państwem suwerennym, czy ono może być nazwane państwem uczciwym? – pytał Andrzej Duda, kandydat na prezydenta RP.

Andrzej Duda zapowiedział prace nad ustawą o korpusie weteranów. Obiecał, że jako prezydent będzie kontynuował ideę Lecha Kaczyńskiego przywracania pamięci o żołnierzach niezłomnych.

 

 

TV Trwam News

drukuj