fot. PAP

Prezydent odznacza dziennikarzy „zaprzyjaźnionych mediów”

Prezydent Bronisław Komorowski wręcza państwowe odznaczenia przedstawicielom mediów przychylnych obecnemu rządowi – zauważają medioznawcy.

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski zostali odznaczeni przez prezydenta dziennikarze: Tomasz Lisz TVP,Jarosław Gugała z Polsatu i Edward Miszczak z TVN-u.

Wymienieni mieli zasłużyć się wkładem w rozwój wolnych i niezależnych mediów. Dr Hanna Karp, medioznawca, podkreśla, że wręczając odznaczenia prezydent w tym roku sięgnął do obozu dziennikarzy, który reżyser Andrzej Wajda podczas kampanii prezydenckiej nazwał kręgami „zaprzyjaźnionych mediów”.

– Myślę, że to jest duża inwestycja. Jeżeli chciałabym troszeczkę złośliwie skomentować, to powiedziałabym, że jest to duża inwestycja na przyszłość prezydenta Komorowskiego i jestem pewna, że ona się zwróci, zaowocuje; ale przecież jesteśmy jeszcze my odbiorcy – mówi dr Hanna Karp.

Wielu komentatorów twierdzi, że Bronisław Komorowski obchodami 25-tej rocznicy wyborów do Sejmu kontraktowego, rozpoczął kampanię przed wyborami na II kadencję.

RIRM 

drukuj