Prezydent Andrzej Duda włącza się w akcję charytatywną

Prezydent wraz z małżonką złożą dziś – w światowy dzień wolontariusza – wizytę w siedzibie Banku Żywności SOS w Warszawie. Banki te, co roku przed Bożym Narodzeniem przeprowadzają zbiórkę żywności.

Produkty można włożyć do koszy, które stoją w ponad 4 tys. sklepów. W tegorocznej zbiórce uczestniczy ok. 52 tys. wolontariuszy.

Agnieszka Bielska z Federacji Banków Żywności podkreśla, że ofiarowana przez nas żywność trafi do osób z regionu.

Wystarczy kupić np. mąkę, olej, jakieś słodycze, przetwory warzywne, owocowe czy konserwy i przekazać je wolontariuszom, którzy będą czekać w okolicach kas sklepowych. Następnie te produkty zostaną posortowane i zważone. Banki żywności przekażą je do lokalnych organizacji dobroczynnych tj. domy samotnej matki, świetlice środowiskowe dla dzieci, jadłodajnie dla bezdomnych. Przede wszystkim jednak ta żywność trafi to najuboższych rodzin wielodzietnych. Ciekawe jest to, że ta żywność trafi do osób z państwa regionu. To jest akcja, która ma regionalny i sąsiedzki wymiar – wskazuje Agnieszka Bielska.

Agnieszka Bielska dodała, że w tym roku w sortowaniu produktów wolontariuszom pomoże para prezydencka. Zbiórka potrwa do jutra. W ubiegłym roku Polacy przekazali niemal 47 tys. ton produktów spożywczych.

 

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl