fot. PAP/Lech Muszyński

Prezydent A. Duda wskazuje na potrzebę budowania Polski równych szans dla wszystkich

O potrzebie budowy sprawiedliwego państwa, w którym wszyscy są równo traktowani, a elita służy społeczeństwu – mówił w czwartek prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z mieszkańcami Nowej Soli.

W Nowej Soli prezydent wskazywał na potrzebę budowania Polski równych szans. Równych szans bez względu na pochodzenie, bez względu na region.

– Chcę budowania sprawiedliwego państwa, w którym wszyscy nadal są równo traktowani, w którym mniejszość nie narzuca swojej woli większości – zaznaczył Andrzej Duda.

Szef państwa polskiego podkreślał, że spór, jaki teraz się toczy, to spór o to, jaka będzie Polska.

– Nie wolno, proszę Państwa, dopuścić do tego, żeby do władzy wrócili ludzie, którzy zdobywali ją kłamstwem i kłamstwem próbują ją zdobyć – powiedział prezydent Polski.

Andrzej Duda wytykał przeciwnikom politycznym podwyższenie wieku emerytalnego. Zarzucał kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. To prezydent Warszawy przekonywał, że kiedy był posłem, nie było żadnego głosowania w sprawie wieku emerytalnego. I właśnie te słowa spotkały się z odpowiedzią prezydenta. Szef państwa polskiego wskazywał, że Polska powinna upominać się o zwykłego człowieka.

– I w wielkim mieście, i w małej wiosce ludzie mają prawo dostępu do dóbr kultury; ludzie mają prawo dostępu do godziwych obiektów sportu i rekreacji; ludzie mają prawo do komunikacji; ludzie mają prawo do godziwego, nowoczesnego życia, jeżeli państwo się unowocześnia – akcentował prezydent.

Andrzej Duda dodał, że nowoczesna Polska to Polska równych szans.

– I ja taką Polskę właśnie chcę budować. Nie dla jakiejś elity, która już wystarczająco przez ostatnie 20 lat nabrała różnego rodzaju bogactw i przywilejów – mówił szef państwa polskiego. 

Prezydent przypomniał, że to elita powinna służyć społeczeństwu, a nie społeczeństwo i państwo elicie. Mówił o potrzebie powstania Funduszu Inwestycji Lokalnych, który ma gwarantować wykorzystanie środków unijnych na inwestycje także mniejszym miejscowościom.

– Chcę, żebyśmy te inwestycje realizowali wszędzie, na całym obszarze naszego kraju, żeby cała Polska była równo rozwinięta – zaznaczył Andrzej Duda.

Dziś prezydent Andrzej Duda kontynuuje objazd po kraju. Po południu spotka się z mieszkańcami Bolesławca.

Wcześniej, w ramach obowiązków prezydenckich, zainauguruje polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

TV Trwam News

drukuj