fot. PAP

Sztab Dudy zwróci się do KRRiT ws. medialnej dyskryminacji swojego kandydata

Sztab wyborczy kandydata PiS-u na prezydenta po raz kolejny zwróci się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie nierównego traktowania przez media Andrzeja Dudy. Media publiczne jak i komercyjne włączają się w kampanię jednego kandydata – Bronisława Komarowskiego – zauważa poseł Beata Szydło.

Szefowa Sztabu wyborczego Andrzeja Dudy podkreśla, że podczas majówki kandydatowi Platformy Obywatelskiej zawsze towarzyszyły kamery, natomiast spotkania kandydata Prawa i Sprawiedliwości nie były transmitowane.

– Andrzej Duda mówi o sprawach fundamentalnych dla Polaków – zresztą tak, jak i pozostali kandydaci, ja się upominam przede wszystkim o mojego kandydata, ale uważam, że tak samo źle traktowani są pozostali – wszyscy ci, którzy są kontrkandydatami Bronisława Komorowskiego. Tymi naszymi protestami chcemy upominać. Chcemy się upominać po prostu o równość. O równość, bo żyjemy w demokratycznym kraju i ta równość powinna być zachowana – powiedziała Beata Szydło.

Ubiegający się o reelekcję prezydent – jak sam powiedział – nie weźmie udziału w jutrzejszej debacie, która odbędzie się w TVP. Z medialnych informacji wynika, że Bronisław Komorowski na godzinę przed rozpoczęciem debaty udzieli wywiadu w Polsacie i „Jedynce” Polskiego Radia.

        RIRM

drukuj