fot. PAP/Darek Delmanowicz

Prezydent A. Duda w Nisku: Konieczne jest zdynamizowanie rozwoju tych ziem

Zawsze o tych ziemiach mówiło się „Polska B”, a to nieprawda; naszym obowiązkiem jest zadbanie o nie i zdynamizowanie ich rozwoju poprzez inwestycje infrastrukturalne oraz inwestycje w szerokopasmowy internet – mówił w Nisku prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Niska mówił, że od czterech lat w regionie realizowane są „poważne inwestycje”, m.in. dotyczące połączeń drogowych.

Zwrócił jednocześnie uwagę, że „zawsze o tych ziemiach mówiło się >>Polska B<<„.

„To nieprawda, to ziemia, która zawsze była rdzennie Polska, na której zawsze rozkwitał nasz naród, nasze społeczeństwo (…) to jest nasz obowiązek, by o tę ziemię zadbać” – przekonywał.

Wskazywał, że są potrzebne inwestycje w infrastrukturę i szerokopasmowy internet; jak mówił – we „wszystko to, co umożliwia dziś nowoczesne i godne życie, wszystko to, co jest potrzebne dziś szkole, by mogła dobrze funkcjonować”. Inwestycje te „są i będą realizowane” – podkreślał prezydent.

Według niego, konieczne jest „zdynamizowanie rozwoju tych ziem”.

„Bo to jest właśnie potrzebne, żeby lepiej prowadziło się biznes, żeby się lepiej funkcjonowało, by można było swobodniej dojechać stąd w różne części kraju. To jest ogromnie istotne i mam nadzieję, że będziemy mogli to zrealizować i że państwo będziecie dumni, także z tej Polski swojej, że tu nie jest gorzej, niż gdzieś tam w centrum koło Warszawy i Łodzi, gdzie tyle dróg powstało na przestrzeni tych ostatnich dziesięcioleci, że ten rejon Polski zostanie doceniony tak, jak mu się to należy”- podkreślał w Nisku Andrzej Duda.

W swoim wystąpieniu prezydent mówił także o szczególnej roli rodzicielstwa i wychowania dzieci.

„Najważniejszą, z punktu widzenia państwa, jest rodzina” – powiedział prezydent.

„Gdyby nie było rodziny z mamą, tatą, dziećmi, nie było by następnych pokoleń” – podkreślił.

Wyraził także wdzięczność rodakom, którzy wzięli na siebie obowiązek wychowania więcej, niż dwoje dzieci.

„Jestem wdzięczny tym wszystkim rodakom, którzy wzięli na siebie obowiązek wychowania dzieci, a zwłaszcza tym, którzy mają więcej, niż dwoje dzieci” – powiedział prezydent.

„Bilans demograficzny w takich rodzinach jest dodatni, ponieważ dają więcej, niż tylko odtworzenie swojego stanu poprzez dwoje dzieci” – dodał.

„Cieszę się, że państwo polskie dzisiaj te rodziny wspiera. Także dzięki mojej polityce, że mogłem przyłożyć do niej rękę” – zaznaczył prezydent.

Jego zdaniem „program <<500 plus>> został wprowadzony, aby rodzina wychowująca dzieci odczuła, że państwo jest z nią”.

Na zakończenie spotkania, które odbyło się w hali sportowej Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku, prezydent podziękował także mieszkańcom miasta i okolicznych powiatów za „poświęcenie wtorkowego popołudnia na spotkanie”. W spotkaniu wzięło udział około pół tysiąca osób.

Po swoim wystąpieniu prezydent rozmawiał i robił sobie selfie m.in. z dziećmi z zespołu ludowego, harcerzami, kołem gospodyń wiejskich, z mieszkańcami.

Przed spotkaniem w Nisku prezydent odwiedził jeszcze Biłgoraj (woj. lubelskie), gdzie także spotkał się z mieszkańcami [zobacz więcej].

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl