Duda: polska polityka powinna być suwerenna i podmiotowa

Polska powinna prowadzić własną politykę, a nie płynąć w głównym nurcie, który oznacza m.in zgodę na dekarbonizację – powiedział kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Dodał, że dekarbonizacja oznacza „katastrofę dla polskiego przemysłu energetycznego”.

W Stalowej Woli Duda stwierdził, że Polska powinna prowadzić politykę suwerenną i podmiotową, ukierunkowaną na polskie interesy. Dodał, że nie jest w interesie Polaków wchodzenie teraz do strefy euro.

Do czasu dopóki poziom życia w Polsce nie będzie na poziomie średniej krajów starej Unii, czyli krajów zachodnio europejskich w moim przekonaniu wejście do strefy euro – przyjęcie tej waluty było by dla Polski szkodliwe. Było by przede wszystkim ze szkodą dla Polaków – powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda w ostatnich dniach spotkał się m.in. z mieszkańcami Stalowej Woli, Niska i Tarnobrzegu na Podkarpaciu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl