fot. PAP/EPA

Prezydent A. Duda pogratulował Wojciechowi Nowickiemu i Pawłowi Fajdkowi medali olimpijskich

Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek – dwa kolejne medale dla Polski, złoto i brąz. Panowie, szacunek, gratulujemy i dziękujemy – napisał dziś na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 m i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53 m.

Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek! Dwa kolejne medale dla Polski – złoto i brąz! Panowie, szacunek! Brawo! Brawo! Brawo! Gratulujemy i dziękujemy! Jesteście wspaniali! – napisał Prezydent.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1422897271725772802?s=20

Wojciech Nowicki rzucił młotem 82,52 m i zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Brąz wywalczył Paweł Fajdek, który uzyskał 81,53 m. Biało-czerwoni w Japonii zdobyli cztery medale w tej konkurencji – w tym oba złote.

32-letni Wojciech Nowicki swój najlepszy rezultat w konkursie finałowym uzyskał w trzeciej kolejce. Jego rówieśnik Paweł Fajdek posłał młot najdalej w piątej próbie.

Wojciech Nowicki pięć lat temu w Brazylii zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich. Trzykrotnie stanął też na najniższym stopniu podium mistrzostw świata, a w 2018 roku został mistrzem Europy.

Paweł Fajdek to czterokrotny mistrz świata. Dotychczas na igrzyskach olimpijskich nie odniósł sukcesów. Zarówno w Londynie w 2012 roku, jak i w 2016 roku w Rio de Janeiro nie przebrnął eliminacji.

PAP

drukuj