Prezydent Andrzej Duda o polskich interesach w Chinach

Tak jak Szanghaj jest finansowym sercem Azji, tak Polska może stać się transportowym i logistycznym sercem nowego jedwabnego szlaku – powiedział prezydent Andrzej Duda, który otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.

W wystąpieniu transmitowanym przez TVP Info prezydent Andrzej Duda podkreślał, że Chiny i Polskę łączy już wiele, ale powinno łączyć dużo więcej. Wyraził także nadzieję, że dzisiejsze spotkanie będzie impulsem dla współpracy gospodarczej, kulturalnej i naukowej.

– Jestem przekonany, że już niedługo prezesi chińskich spółek, chcąc zainwestować w Europie, najpierw pomyślą o Polsce, że w chińskich domach dzieci będą jadły na drugie śniadanie polskie jabłka, że polscy studenci będą dumni z dyplomów uzyskanych na chińskich uczelniach, a z kolei chińscy studenci będą kształcić się w Warszawie czy w Krakowie – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przebywa z  oficjalną wizytą w Chinach. Jeszcze dziś spotka się z merem Szanghaju. Jutro szef polskiego państwa weźmie udział w inauguracji Szczytu Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin oraz Forum Gospodarczego 16+1. Prezydent Andrzej Duda zakończy swoją podróż w czwartek.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl