fot. twitter.com/AndrzejDuda

Prezydent A. Duda spotka się dziś z prezesami TVP i Polskiego Radia w ramach konsultacji ws. 2 mld zł dla mediów publicznych

Prezydent Andrzej Duda kontynuuje konsultacje ws. noweli ustawy przyznającej mediom publicznym 2 mld zł rekompensaty za abonament. Dziś w ich ramach spotka się z prezesem TVP Jackiem Kurskim i prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską.

Wczoraj Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Prezydent przyjął też – na oddzielnym spotkaniu – przedstawicieli regionalnych ośrodków TVP i Polskiego Radia.

Rzecznik prezydenta, po zakończeniu tych spotkań, przekazał, że dyskusja ws. ustawy abonamentowej będzie kontynuowana i dziś dojdzie do kolejnych spotkań Andrzeja Dudy. Błażej Spychalski nie chciał zdradzić, do jakiej decyzji ws. ustawy skłania się prezydent.

– Spotkania konsultacyjne prezydenta będą jeszcze trwały. Dzisiaj spotyka się z panią prezes Polskiego Radia Agnieszką Kamińską, a także z prezesem TVP Jackiem Kurskim. To także element spotkań konsultacyjnych w zakresie ustawy, która dzisiaj na biurku pana prezydenta się znajduje, czyli ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych. (…) Andrzej Duda ma czas na podjęcie decyzji do 6 marca. Rozmawiamy, konsultujemy te rozwiązania, które zostały panu prezydentowi przedstawione – mówi rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

13 lutego Sejm odrzucił sprzeciw Senatu wobec noweli ustawy przyznającej rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia. Opozycja chciała, aby te pieniądze przeznaczyć na onkologię. Nowela trafiła na biurko prezydenta.

Od czasu, gdy ustawa znalazła się w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda ma 21 dni na decyzję, czy ją podpisać, zawetować bądź skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl