fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent A. Duda powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego

Prezydent RP Andrzej Duda powołał czterech nowych członków Rady Dialogu Społecznego. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Nominacje otrzymali wicepremier Jarosław Gowin, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Prezydent wskazał, że zmiany mają charakter nie tylko personalny, ale również organizacyjny. Zaznaczył, że są one naturalnym następstwem przeprowadzonej rekonstrukcji rządu.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że Rada Dialogu Społecznego ma stać na straży tego, by realizowana polityka służyła społeczeństwu.

– Jest to najbardziej możliwe na drodze dialogu, kiedy dyskutuje się nt. tych rozwiązań, które mają być wprowadzane, które są planowane, są pewnymi koncepcjami, by zasięgnąć od przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców opinii na temat tego, czy dane rozwiązania są słuszne, spotkają się z akceptacją społeczną i będą dobrze służyły rozwojowi Polski, patrząc od strony społecznej i gospodarczej, czyli dwóch niezwykle ważnych przestrzeni rozwoju kraju – powiedział szef państwa polskiego.

Prezydent dodał, że Rada odgrywa szczególną rolę w czasie pandemii, kiedy podejmowanie decyzji wymaga szybkiego i skutecznego współdziałania.

Instytucja została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę w 2015 roku. Jest platformą do dialogu i współpracy pracodawców, pracowników i strony rządowej.

RIRM

drukuj