fot. PAP/Mateusz Marek

Prezes PiS zabrał głos ws. posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, pytany był we wtorek w Polskim Radiu o posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, którego domaga się opozycja. Prezes PiS wskazywał, że „nam niepotrzebne są demonstracje, tylko rozmowy w ciszy”.

Wicepremier Jarosław Kaczyński pytany o postulat opozycji w sprawie zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego powiedział, że jego postulat zjednoczenia klasy politycznej wokół kryzysu migracyjnego jest wciąż aktualny.

– Jeżeli to ma nastąpić, to powinny odbyć się spotkania, ale w innym trybie. Rada nie ma żadnych uprawnień, natomiast zachęca do tego, żeby uczestniczyć w niej, a zaraz później pobiec do kamer i powiedzieć, co się tam działo. (…) Pewne rzeczy dobrze można zrobić w ciszy. Nam niepotrzebne są demonstracje, tylko potrzebna jest rozmowa, ale w ciszy – mówił Jarosław Kaczyński.

Wicepremier pytany był także o to, co rząd zamierza zrobić z pędząca inflacją. [czytaj więcej]

 

– To niepokoi wszystkich Polaków, dlatego zaliczyłem to do największych zagrożeń. W krótkim czasie przedstawiony będzie pakiet antyinflacyjny. Nie można jednocześnie zapominać o dość optymistycznych wynikach różnego rodzaju analiz, z których by wynikało, że za kilka miesięcy zacznie gasnąć inflacja – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Pytany o wybory w 2023 roku wicepremier zaakcentował, że jego ugrupowanie ma „niewielką, ale stabilną większość w parlamencie i w żadnym razie nie ma zamiaru się poddawać”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl