fot. diak.swidnica.pl

Prezes Akcji Katolickiej: Kościół jest poniżany i doświadczany

Poniżono Kościół. Poniżono i obrażono nas, polski lud wierny Bogu, sakramentalne kapłaństwo i naszych pasterzy. Zdeptano godność człowieka, osiągając satysfakcję samego siebie – podkreśla prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak w oświadczeniu przekazanym PAP we wtorek.

„Religijny kryzys zachodu wkracza do Polski, próbując podciąć naszą katolicką tożsamość, nasz fundament wiary, model chrześcijańskiej rodziny i wychowania dzieci. Trwa dyskurs. Sprawą pierwszorzędnej wagi jest zjednoczyć się, zamilknąć i trwać na modlitwie” – czytamy w wydanym oświadczeniu w imieniu Akcji Katolickiej przez Furtak.

Autorzy oświadczenia podkreślają jednocześnie, że podobnie jak w latach poprzednich „uderzenie w Kościół dzieje się w kampanii przedwyborczej, kiedy pojawia się światło powrotu do wartości, prawdy i zachowania godności człowieka”, dodając, że „fala hejtu i obrzydliwości wylana na ludzi prawych jest dziełem złego”.

„Intencją bowiem szatana jest zniszczenie. Obserwujemy dziś dramat całych społeczeństw pozbywających się Boga, dramaty ludzi odwracających się i chcących żyć bez Niego” – zauważają autorzy oświadczenia.

Stwierdzają jednocześnie, że „Kościół trwa i będzie trwał nadal pomimo trudności i obelg, na jakie ta wierność zostanie narażona”, podkreślając, że „krzyż pozostanie na stałe w centrum świata, w centrum naszej wiernej Bogu Ojczyzny – Polski i pozostanie naszym znakiem niezależnie od przemian, wstrząsów i ciężkich doświadczeń”.

„Bóg naszą tarczą i siłą! Wybieramy Boże wartości” – czytamy w oświadczeniu.

PAP/RIRM

drukuj