fot. PAP/Tomasz Gzell

Protest pracowników sądów i prokuratur przed resortem sprawiedliwości

Pracownicy sądów i prokuratur stawiają miasteczko namiotowe przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Domagają się wzrostu wynagrodzeń.

Namioty staną na placu Na Rozdrożu. Protest ma być bezterminowy. Organizatorem są niemal wszystkie związki zawodowe działające w sądach i prokuraturach. O szczegółach mówiła Edyta Odyjas, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ ,,Solidarność” Pracowników Sądownictwa.

– To kolejny etap naszych działań związany ze zdobyciem dodatkowych środków – jeszcze w tym roku – na wzrost wynagrodzeń. Chcemy doprowadzić do rozmów, aby być pewnym i mieć to na piśmie, że ustawa, nad którą pracowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Sprawiedliwości, zostanie przyjęta wraz z mnożnikowym systemem wynagradzania. Przy okazji miasteczka, które powstanie przy Ministerstwie Sprawiedliwości, będziemy próbowali rozwiązać – poprzez panele dyskusyjne – wiele problemów, które są jeszcze w sądownictwie i prokuraturze. Być może uda nam się poprawić warunki i atmosferę pracy – wskazała Edyta Odyjas. 

Na początku marca pracownicy sądów i prokuratur manifestowali w Warszawie w sprawie podwyżek wynagrodzeń.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl