fot. PAP

Ziobro: rząd powinien zająć stanowisko ws. ataków na Kościół

Rząd Donalda Tuska musi w końcu zająć stanowisko wobec ordynarnych ataków na Kościół w Polsce – powiedział lider SP Zbigniew Ziobro.

SP domaga się od ministra kultury i dziedzictwa narodowego oraz ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego stanowiska na piśmie dot. działań, które powinny być podjęte przez organy państwa w związku z łamaniem praw katolików. Sprawa dot. bluźnierczej sztuki „Golgota Picnic”, która znieważa mękę Jezusa Chrystusa.

Politycy tej partii chcą też informacji premiera Donalda Tuska dot. bierności wobec licznych protestów środowisk katolickich i patriotycznych, które żądają zablokowania bluźnierstwa – mówi poseł Zbigniew Ziobro.

Niech oni wreszcie pokażą swoją twarz, niech jak najszybciej się opowiedzą, niech nie udają, że są za wartościami, niech nie wspominają przy okazji kampanii wyborczej, nie powołują się na Ojca Świętego Jana Pawła II, czy nie jeżdżą na audiencje do Watykanu i spotykają się z Ojcem Świętym Franciszkiem – tylko niech tak naprawdę powiedzą: czy są za chrześcijaństwem? Czy są za tymi, którzy to chrześcijaństwo chcą poniewierać i brukać tego rodzaju pseudoartystycznymi wystąpieniami? (…) Rząd dotuje środowiska, instytucje, które biorą udział w tego rodzaju aktach agresji; nie ma to nic wspólnego z wolnością, bo wolność jest wartością i warto ją chronić, ale wolność musi też mieć swoje granice – zaznacza poseł SP Zbigniew Ziobro.

Lider SP dodał, że wobec licznych przykładów działań wymierzonych w katolików najwyższe organy państwa muszą podjąć stosowne działania.

Były minister sprawiedliwości przypomniał, że prawa katolikom gwarantuje Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.

RIRM

drukuj