fot. PAP/Radek Pietruszka

Powstanie kolejna ustawa dot. walki z pandemią. Jednocześnie dalej będzie procedowana tzw. ustawa Hoca

Rzecznik rządu zapowiedział kolejną ustawę służącą walce z pandemią, która uwzględni część uwag zgłaszanych przez opozycję. Dalej procedowana będzie też ustawa przygotowana przez posła Czesława Hoca z PiS-u.

Obóz rządzący do tej pory zapowiedział wprowadzenie obowiązkowych szczepień wyłącznie dla medyków. Nie ma zgody między resortem zdrowia i resortem edukacji w sprawie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli. W Sejmie złożony został za to projekt przygotowany przez posła Czesława Hoca. Politycy PiS-u nie zamierzają się wycofywać z regulacji, które mają dać narzędzia pracodawcom.

– Projekt poselski, którego przedstawicielem jest poseł Hoc, nadal będzie procedowany – mówił Piotr Müller.

Przewodniczący sejmowej komisji zdrowia, poseł Tomasz Latos, tłumaczył, że projekt ustawy skupia się na szerokim i darmowym testowaniu. Pracodawca ma w ten sposób mieć narzędzia do ograniczenia transmisji wirusa w miejscu pracy.

– Będzie możliwość testowania zarówno pracowników, którzy są niezaszczepieni, jak i tych, którzy są zaszczepieni, ale mieli kontakt z osobą chorą – przekonywał poseł Tomasz Latos.

Zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu pojawi się też nowy projekt, który uwzględni uwagi zgłoszone przez opozycję. Przedstawiciele wszystkich klubów i kół w parlamencie dyskutowali wczoraj z premierem Mateuszem Morawieckim.

– Na bazie postulatów oraz dodatkowych pomysłów, które pojawiły się w rządzie, przygotujemy jeszcze jedną ustawę, która będzie uzupełnieniem ustawy, która w tej chwili jest procedowana, czyli ustawy posła Hoca – poinformował rzecznik rządu.

Szczegóły projektu mogą zostać zaprezentowane jeszcze dzisiaj.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl