fot. PAP/Piotr Polak

Rząd przygotowuje pakiet antyinflacyjny

W najbliższych dniach rząd przedstawi pakiet antyinflacyjny. Projekt będzie skierowany do ludzi najbardziej dotkniętych rosnącymi cenami. O szczegółach dowiemy się wkrótce – zapowiedział wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel.

Szybko rosnące ceny dotykają wielu Polaków. Wysoka inflacja jest konsekwencją mnogich zdarzeń – komentował Radosław Fogiel na antenie Polskiego Radia.

– Są też kwestie, które są globalne i szersze niż nasze polskie podwórko. Do nich należą chociażby ceny energii, które są ciągnięte do góry przez regulacje dot. zielonej polityki i rosnące koszty emisji – mówił poseł PiS.

Kolejny powód to Nord Stream 2 – dodał wicerzecznik partii.

– Po raz kolejny Europa przekonuje się, że Polska miała rację, ostrzegając przed Nord Stream 2, współpracą z Rosjanami i traktowaniem ich jako wiarygodnego partnera – powiedział Radosław Fogiel.

Obecna inflacja to wynik działań podjętych także na arenie krajowej. Dziś odczuwamy skutki decyzji podjętych w czasie pandemii.

– Tarcze antykryzysowe uchroniły miliony miejsc pracy. To musiało wywołać taki efekt – podsumował polityk.

Szczegóły dotyczące tarczy antyinflacyjnej zostaną przekazane w ciągu kilku dni – zapewnił poseł. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że pakiet przewiduje m.in. obniżkę akcyzy na nośniki energii. Z zapowiedzi rządu wynika, że być może niektóre elementy tarczy inflacyjnej będą wdrożone jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

TV Trwam News

drukuj