PAP/Piotr Nowak

Premier zapowiada pomoc firmom chcącym podbić zagraniczne rynki

Polski rząd będzie wspierał polskie firmy w ekspansji na zagraniczne rynki – zapewnił w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

Mimo koronakryzysu, firma Pekabex z Gdańska kilka miesięcy temu kupiła niemiecką firmę.

– To jest przykład na to, jak polskie firmy potrafią się rozwijać również w czasie pandemii – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Dziś firma ta notuje wysokie osiągnięcia w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcji.

– Na to kładziemy nacisk: na coraz wyższe kwalifikacje polskich pracowników, ale też na coraz większe nasycenie technologiami w firmach, w zakładach pracy – podkreślał szef rządu.

Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, Polska pokłada duże nadzieje w sektorze meblarskim i budowlance. W szybkim nasyceniu technologicznym może osiągnąć dużą przewagę nad konkurencją.

– Będziemy wspierać polski przemysł w wielu bardzo miejscach. W ekspansji międzynarodowej, a także w ekspansji krajowej, po to, żeby jak najszybciej odbudować potencjał produkcyjny – zwrócił uwagę Prezes Rady Ministrów.

Pomóc w tym ma strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju. Jej częścią jest proces reindustrializacji.

– To znaczy sprzyjanie wszystkim rozwiązaniom technicznym, technologicznym, przemysłowym – w szerokim rozumieniu tego słowa – tak, by Polska mogła skorzystać z dobrodziejstw czwartej rewolucji przemysłowej – wyjaśnił premier.

Dzięki tej rewolucji rozwinie się potencjał polskiej gospodarki.

TV Trwam News

drukuj