pixabay.com

Karkonosze: Nie żyje narciarz, który był reanimowany po zejściu lawiny w czeskim Obrim dule

Nie żyje jedna z dwóch osób przysypanych przez lawinę, która zeszła w poniedziałek w Karkonoszach w czeskim Obrim dule. Drugi z narciarzy zabranych przez lawinę jest w szpitalu – podał Karkonoski Park Narodowy.

Lawina w czeskim Obrim dule zeszła około południa w okolicach rzeki Upa. Śnieg przysypał dwóch narciarzy. W akcji ratunkowej brali udział ratownicy GOPR i Horskiej Służby, którzy wydobyli spod śniegu dwie osoby.

„Jeden z narciarzy był reanimowany. Niestety nie udało się go uratować. Drugi z turystów jest w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu” – podano na profilu Karkonoskiego Parku Narodowego w mediach społecznościowych.

Według komunikatu Karkonoskiego Parku Narodowego ratowników na pomoc wezwał jeden z zasypanych narciarzy i to on poinformował ich, że pod śniegiem jest jeszcze jedna osoba.

W Karkonoszach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl