fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier spotkała się z przedstawicielami banków

W budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie premier Beata Szydło spotkała się dziś z przedstawicielami banków. Dziękowała im za dołączenie do grona przyjaciół programu wsparcia finansowego „Rodzina 500 plus”.

Podczas spotkania podpisany został list intencyjny o dotyczącej projektu współpracy 18 banków.

„Łączymy świat biznesu, finansów, gospodarki z problemami społecznymi” – powiedziała premier Beata Szydło. Dodała, że program „Rodzina 500 plus” jest wielkim wyzwaniem. Podkreśliła, że odkąd rząd przyjął ten projekt, w różnych środowiskach wzrasta liczba jego przyjaciół.

– Dzisiaj dołącza do tego grona przyjaciół „Rodziny 500 plus” świat biznesu – instytucje finansowe. Bardzo państwu dziękuję za decyzję, którą podjęliście, że chcecie aktywnie brać udział w realizacji i wdrażaniu tego projektu. To jest bardzo ważne, przede wszystkim dla osób, które będą korzystać z programu „Rodzina 500 plus”. Nie zapominajmy, że z tego programu skorzystają wszyscy Polacy – bez względu na to, jakie mają poglądy polityczne, jaki mają światopogląd, czy mieszkają w dużych miastach czy w małych miejscowościach. To jest program powszechny. Po 1989 roku takiego programu jeszcze nie było – mówiła Beata Szydło.

Podpisany list intencyjny jest „deklaracją woli współdziałania w zakresie składania w postaci elektronicznej wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz załączników do tych wniosków”.

W ubiegłym tygodniu zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a pierwszym bankiem – PKO BP, w zakresie współpracy przy realizacji rządowego programu „Rodzina 500 plus” i rozpoczęły się intensywne testy tego sposobu składnia wniosków o świadczenie. Program jest otwarty dla wszystkich banków, które spełnią określone wymogi bezpieczeństwa.

 

RIRM

drukuj