fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: W tych wyborach będziemy decydować o naszym bezpieczeństwie i suwerenności

W tych wyborach będziemy decydować przede wszystkim o naszym bezpieczeństwie i suwerenności – przekonywała w sobotę europoseł PiS, Beata Szydło, w Alwerni (Małopolskie). Wskazała, że to jej ugrupowanie jest gwarantem zapewnienia tych wartości.

Była premier Beata Szydło w sobotę wieczorem spotkała się z miejscowymi strażakami i odwiedziła powstające Małopolskie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni. Zgodnie z planami placówka powinna być gotowa jesienią tego roku.

Podczas briefingu Beata Szydło podziękowała wszystkim służbom mundurowym za ich codzienną pracę.

„Rola służb mundurowych w ostatnim czasie jest szczególna, w tym naszych dzielnych strażników granicznych, którzy strzegą naszej granicy z Białorusią (…). To ludzie, którzy poświęcają swoje życie, żebyśmy byli bezpieczni, a tak wiele środowisk ich atakuje” – zaznaczyła.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1708170216717316278

Według byłej premier w ostatnim czasie pojawia się wiele ataków na służby mundurowe. Przywołała firm Agnieszki Holland „Zielona granica”, który – według niej – prezentuje „jak można w sposób nieuczciwy pokazywać tych, którzy niosą pomoc innym i są dzisiaj gwarantem naszego bezpieczeństwa”.

„Musimy dbać o bezpieczeństwo wzajemne i właśnie służby mundurowe niosą tę pomoc każdemu z nas” – podkreśliła Beata Szydło.

Jak mówiła, gwarantem Polski bezpiecznej są służby mundurowe, począwszy od straży granicznej, poprzez strażaków, policję, wojsko.

„To jest nasz gwarant bezpieczeństwa, trzeba tym ludziom dziękować i pamiętać, kiedy będziemy dokonywali wyboru, jakiej chcemy Polski. Jeżeli chcemy bezpiecznej Polski, to ja proszę żebyście zaufali tym, którzy rozumieją, że bezpieczeństwo jest ponad wszystko, nie ma żadnej ceny” – apelowała była premier do wyborców.

„Prawo i Sprawiedliwość jest takim ugrupowaniem, które o tym wie, mówimy o tym dzisiaj, że to jest priorytet i w tych wyborach będziemy właśnie decydować przede wszystkim o naszym bezpieczeństwie i suwerenności” – wskazała była premier.

Zaapelowała do wyborców o udział w referendum, bo „w tym referendum będziemy mówili również o bezpieczeństwie”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl