fot. PAP/EPA

Premier spotka się z opozycją ws. kryzysu na wschodniej granicy

Na dziś na godz. 15.00 premier zaprosił na spotkanie przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych. Chce rozmawiać o zagrożeniu ze Wschodu. Ten sam temat Mateusz Morawiecki podjął w swoim niedzielnym wpisie w mediach społecznościowych, gdzie podsumował wywiad dla agencji DPA.

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z niemiecką agencją prasową DPA mówił o kryzysie na wschodniej granicy, Nord Stream 2 i odszkodowaniach za straty wojenne, których Niemcy nigdy nie wypłacili Polsce. Premier, choć krytykował Angelę Merkel za rozmowę z Alaksandrem Łukaszenką i faktyczną legitymizację reżimu, jest przekonany, że obecny kryzys może przynieść wspólne stanowisko całej Unii Europejskiej w sprawie polityki migracyjnej. Powtórzył to w mediach społecznościowych.

„Nasza granica jest dość szczelna i bezpieczna dzięki 15 000 funkcjonariuszy Straży Granicznej. (…) Potrzebujemy natomiast przede wszystkim wspólnego, twardego stanowiska przeciwko manipulacjom i wojnie hybrydowej” – czytamy na profilu premiera na Facebooku.

Mateusz Morawiecki w swoim wpisie wskazał na niepokojące zjawiska – zwiększone ruchy wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą oraz szantaż energetyczny ze strony Rosji.

„Ukraina jest uzależniona od rosyjskich dostaw ropy, gazu, a nawet węgla. Mam nadzieję, że w obliczu tych wydarzeń nowy rząd niemiecki zrobi wszystko, aby Nord Stream 2 nie stał się kolejnym narzędziem w arsenale prezydenta Putina” – napisał szef polskiego rządu.

W związku z zagrożeniami geopolitycznymi w regionie premier Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli klubów opozycyjnych na spotkanie.

„Sytuacja geopolityczna jest niezwykle trudna. Potwierdzają to konkluzje z rozmów z przywódcami europejskimi, z którymi spotkał się Mateusz Morawiecki. W związku z tymi zagrożeniami o 15.00 odbędzie się spotkanie premiera z klubami i kołami parlamentarnymi” – poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu.

Pojawiły się już zapowiedzi na opozycji, m.in. w PSL i Koalicji Obywatelskiej, że politycy tych opcji wezmą udział w rozmowach.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl