PAP/Radek Pietruszka

Sejm – głosami posłów Zjednoczonej Prawicy – udzielił wotum zaufania rządowi M. Morawieckiego

Sejm wyraził wotum zaufania dla rządu premiera Mateusza Morawickiego. Za głosowało 235 posłów, 219 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.        

O udzielenie wotum poprosił Sejm premier Mateusz Morawiecki. Jak wskazał rzecznik rządu Piotr Muller, uzyskanie wotum to sygnał, że rząd Zjednoczonej Prawicy ma stabilne poparcie.

Szef rządu przedstawił szeroko działania swojego gabinetu na różnych polach, m.in. zdrowotnym, gospodarczym oraz polityki międzynarodowej. Jak wskazał, rząd Zjednoczonej Prawicy daje dziś Polakom to, czego oczekują w dobie światowej niepewności wywołanej pandemią.

– Czego potrzebują dzisiaj Polacy? Otóż Polacy potrzebują przede wszystkim skuteczności, sprawiedliwości, potrzebują tego, żeby nasze działania miały realny wpływ na rzeczywistość zdrowotną i rzeczywistość gospodarczą – wskazał premier Mateusz Morawiecki.  

Polska obecnie potrzebuje zgody i dobrego współdziałania rządu z prezydentem oraz spokojnej realizacji planów, która zapewni miejsca pracy – mówił po wystąpieniu premiera prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaznaczył, że udzielenie wotum ma przeciąć proces przeszkadzania rządowi przez opozycję.

– Kilka dni temu zaproponowałem panu premierowi, patrząc na sytuację polityczną w naszym kraju, patrząc na rozwój tej sytuacji, patrząc także na to, co dzieje się w polskim Sejmie – i szerzej – w polskiej polityce, aby wyszedł i wystąpił rzeczywiście o wyrażenie przez Sejm wotum zaufania po to, aby zakończyć i przeciąć ten proces, w którym de facto rządowi, większości parlamentarnej przeszkadza się w działaniach w celu zakończenia pandemii koronawirusa – podkreślił Andrzej Duda.

Poprzednio wotum zaufania Sejm wyraził rządowi w grudniu 2018 roku. Podobnie jak teraz, taki wniosek złożył premier Mateusz Morawiecki.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl