PAP/Wojtek Jargiło

Premier RP do nauczycieli i uczniów: Dziękuję za ten nietypowy rok szkolny

Dziękuję za ten nietypowy rok szkolny. Nauczyciele, uczniowie stanęli na wysokości zadania – powiedział w Pionkach premier Mateusz Morawiecki. Życzył uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Premier wziął udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach na Mazowszu.

Premier podziękował uczniom i nauczycielom za ten nietypowy rok szkolny i naukę w trudnym czasie pandemii.

„Wiem, że ta nietypowa sytuacja, która nas zastała, spowodowała, że nauczyciele i uczniowie stanęli na wysokości zadania. Bardzo za to dziękuję” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Premier życzył uczniom bezpiecznych wakacji.

„Jeśli jakieś oceny są słabsze, to w przyszłym roku na pewno można poprawić. Ale kochani, jest jeden warunek: trzeba częściej zaglądać do podręczników niż do smartfonów. I tak jak internet nie zastąpi szkoły, tak jak Google nie zastąpi nauczycieli, przecież Facebook też nie zastąpi waszych przyjaciół. To są wszystko narzędzia pomocnicze. Pamiętajcie o tym, że szkoła to przede wszystkim nauczyciele i wy” – powiedział szef rządu.

https://twitter.com/MorawieckiM/status/1276470248573714435

Mateusz Morawiecki dziękował również rodzicom za ich zaangażowanie, szczególnie w czasie edukacji zdalnej.

Szef rządu zaznaczył też, że w Pionkach żyło wiele zacnych osób.

Przywołał postać Jana Prota, inżyniera chemika, majora Wojska Polskiego, legionisty, a także przez jakiś czas adiutanta marszałka Józefa Piłsudskiego.

„Wspaniałe połączenie starannego wykształcenia ze zdrowym patriotyzmem i z myśleniem o przyszłości, o młodzieży, o miejscach pracy, o tym wszystkim, co do życia jest potrzebne, żeby Polska stawała się silniejsza i bardziej zasobna, mądrzejsza i lepsza” – powiedział premier.

 

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl