fot. pixabay.com

Premier RP: W piątek rząd przekaże perspektywę na kolejne dwa tygodnie

W piątek rząd przekaże perspektywę na kolejne dwa tygodnie – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Medialne doniesienia wskazują, że rozważane jest otwarcie hoteli.

Od poniedziałku otwarte są sklepy w galeriach handlowych. Zlikwidowane zostały godziny dla seniorów. Na razie rząd wciąż nie zdecydował się na otwarcie hoteli. Restauracje mogą sprzedawać posiłki tylko na wynos.

Zniecierpliwienie wśród przedsiębiorców rośnie. Rosną też nadzieje, zwłaszcza, że w piątek mają zostać ogłoszone nowe decyzje.

– Zdając sobie sprawę, że sytuacja jest trudna w wielu branżach, musimy podchodzić z ostrożnością do zmian w katalogu różnych obostrzeń. W piątek przekażemy perspektywę na kolejne dwa tygodnie. Zostaną przedstawione pewne szczegóły – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, mówił w środę, że sytuacja pandemiczna ulega poprawie. Dodał, że powoli coraz lepiej kontrolujemy to, co się dzieje. Zwracał jednak uwagę, że w przypadku otwierania kolejnych branż, rząd musi być bardzo ostrożny, by uniknąć trzeciej fali zakażeń.

Przedsiębiorcy podnoszą, że rządowa pomoc nie dociera do wszystkich. Swoje postulaty zaproponował Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. Adam Abramowicz chce, by środki dotarły do każdej firmy, której obroty spadły o ponad 70 procent.

Niektóre branże chcą sięgnąć po pozwy. Zapowiadają walkę o odszkodowania od Skarbu Państwa.

 

TV Trwam News

drukuj