Premier RP spotka się z ministrami i wiceministrami

Premier Beata Szydło o godz. 16 spotka się z ministrami i wiceministrami wchodzącymi w skład jej gabinetu. Jutro będzie rozmawiała z wojewodami. Prezes Rady Ministrów zapowiedziała, że podczas tych spotkań będzie mówić o zasadzie lojalności i odpowiedzialności za słowo.

Premier RP była dziś pytana o ocenę słów minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej. Minister powiedziała wczoraj, że nie zawsze zgadza się ze wszystkimi decyzjami rządu.

Szefowa resortu stwierdziła, że wyobraża sobie współpracę z każdym, kto jest uczciwym człowiekiem, ponieważ sama jest „fachowcem do wynajęcia”. W ten sposób odpowiedziała na pytanie, czy byłaby w stanie pracować w rządzie Platformy Obywatelskiej.

– Nie rozumiem wypowiedzi pani minister Anny Streżyńskiej, ponieważ na posiedzeniach rządu nie podnosiła nigdy wątpliwości co do propozycji i projektów wprowadzanych przez rząd. To jest dobry moment, by powiedzieć o zasadzie, która musi obowiązywać w rządzie, którym kieruję –  to jest zasada lojalności i odpowiedzialności za to, co się mówi, za to, co się robi, ale też odpowiedzialności i umiarkowania w wypowiedziach – komentowała sprawę Premier Beata Szydło.

Anna Streżyńska w latach 2006-2012 pełniła funkcję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W 2015 roku po wygranych prze PiS wyborach parlamentarnych, objęła tekę ministra cyfryzacji.

RIRM

drukuj